Laipni lūdzam amatu centrā “Dunense”, Koknesē.

   Koknese ir Hanzas savienības pilsēta un jau senos laikos bijusi ievērojams tirdzniecības, atpūtas un amatniecības centrs.  Amatu centra saimniece Inese Kāpiņa ir ādas mākslinieciskās apstrādes meistare ar vairāk kā 30 gadu pieredzi. Turpinot seno arodu tradīcijas, ar vēlmi zināšanas par šo profesiju saglabāt un nodot tālāk citiem interesentiem un jaunākām paaudzēm, tapa amatu, atpūtas un mācību centrs “Dunense”.

   Amatu centrs un viesu nams atrodas Pērses upes krastā, dažu minūšu gājienā no Kokneses centra. Viesu namā ir semināru, izstāžu un banketa zāle, kamīnzāle, pirts, ērtas un moderni iekārtotas guļamistabas, kas piemērotas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pieejama plaša autostāvvieta arī autobusiem.
   Mēs nodarbojas ar dabīgās ādas suvenīru, galantērijas un aksesuāru ražošanu un tirdzniecību, piedāvā ekskursijas ar līdzdarbošanos radošajā darbnīcā, piedāvā aktivitātes jaunlaulātajiem un viņu viesiem, kā arī veic apmācības ādas mākslinieciskajā apstrādē.

Vēsture.

   Mūsu nosaukums radies no viduslaiku Daugavas Līvu pašnosaukuma latīņu valodā “Dunenses” jeb “Daugavieši”, kas pirmo reizi aprakstīts Indriķa hronikā Livonijas laikā 13. gadsimtā.
   Vēlēšanās darīt patīkamu, radošu  darbu, labā kompānijā un skaistā vietā radīja labu situāciju tālākai attīstībai. Jau 2007. gadā darbnīcas telpas privātmājā kļuva par šauru un mēs uzsākām jaunas, skaistas darbnīcas būvniecību. Jaunās, plašās telpās radās jaunas idejas un skaisti darbi un vēl lielāki sapņi. Šobrīd ražojam vairāk kā 100 ādas izstrādājumu veidu, tie ir suvenīri, galantērijas izstrādājumi un aksesuāri. Mūsu produkcija ceļo uz ļoti daudzām pasaules valstīm.

0